Słodkie zwierzęta z różnych zakątków świata (zdjęcia)

Nauka

08.10.2015 Przemo


Zawsze chciałeś wybrać się na safari? A może w ogóle lubisz podglądać życie dzikich zwierząt podczas swoich podróży? Przedstawiamy dziesięć spośród tych najbardziej uroczych, dla których warto wybrać się na wycieczkę dalszą niż do miejskiego zoo. 

1. Lis fenek, Maroko

Fenek prezentuje się pośród innych zwierząt na tej liście dość osobliwie. Ze swoimi nieproporcjonalnymi w stosunku do drobnego tułowia uszami. Pomagają one zwierzęciu utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas największych upałów. Z kolei futerko ogrzewa w zimne noce na pustyni. Niektórzy trzymają liski fenek w domach jako "egzotyczne zwierzę domowe".  


2. Panda czerwona, Chiny

Pandy generalnie są urocze, ale panda czerwona to czysta słodycz. Przypomina krzyżówkę szopa pracza i kota perskiego ze swoim puszystym ogonkiem i wąsami. Panda czerwona jest niezwykle rzadkim gatunkiem. Na wolności żyje już tylko dziesięć tysięcy przedstawicieli. Mieszkają w Himalajach i południowo-zachodnich Chinach. 
 

3. Latająca wiewiórka, Ameryka Północna

Tak zwana latająca wiewiórka tak naprawdę nie lata, tylko szybuje między drzewami, w czym pomagają jej fałdy skóry rozpięte między tylnymi i przednim łapkami. Dzięki nim może pokonać w powietrzu odległość nawet do pięćdziesięciu metrów. Jeśli uda Ci się je zauważyć w jednym z Parków Narodowych USA, ostrożnie podejdź bliżej. Zobaczysz jakie mają puszyste i delikatne futerko. 
 


4. Żółw skórzasty, Indonezja

Trudno uwierzyć, że te urocze żółwie opalające się beztrosko na plażach są w ostatnich latach wyjątkowo zagrożone. Polowanie przemytników na ich gniazda i gromadzenie cennych jaj, doprowadziło do spadku ich liczebności. WWF zajmuje się ich ochroną na plaży Jamursba Medi, gdzie wciąż można je spotkać.


5. Kuc szetlandzki, Szkocja

Kuce szetlandzkie, jak sama nazwa wskazuje pochodzą z wysp szetlandzkich, ale spotkać je można w całej Szkocji. W ostatnich latach zrobiło się o nich głośno za sprawą osobników ubranych w zimowe kardigany. Zdjęcia obiegły świat, a kucyki zyskały popularność. 
 

6. Tamaryna wąsata, Peru

Małpki z brodą można spotkać tylko w lasach deszczowych Ameryki Południowej, ale są zdecydowanie warte dalekiej wyprawy. Można je tu zobaczyć trzymające się w grupkach po trzy do ośmiu osobników i łatwo rozpoznać po długich, białych wąsach. Do dżungli najlepiej wybrać się z lokalnym przewodnikiem - masz wtedy szansę w bezpieczny sposób podejrzeć życie jej wielu niesamowitych mieszkańców. 
 


7. Dikdik, Tanzania

Poznaj miniaturkę Bambi: dikdik to antylopka o wysokości zaledwie czterdziestu centymetrów! Można je często zobaczyć na safari w Tanzanii. Nazwa "dikdik" nawiązuje do dźwięku, który wydają, gdy są zestresowane. 
 


8. Pingwin przylądkowy, RPA

Plaża Boulders, czterdzieści minut od Kapsztadu to mekka dla miłośników uroczego gatunku pingwina. Na miejscu można nie tylko na nie popatrzeć, ale i z nimi pływać i bawić się. Postaraj się tylko nie zaburzać ich normalnego życia, pstrykając im setki zdjęć - mieszkają tu od ponad trzech dekad i miejmy nadzieje, że tak zostanie jeszcze długo. 

9. Pigmejski konik morski, Filipiny

Te koniki morskie opanowały do perfekcji sztukę kamuflażu. Możesz próbować szukać ich nurkując na Filipinach, ale musisz wytężyć wzrok. Pigmejski konik morski będzie udawał, że jest koralowcem i zdradzić go mogą tylko niezamierzone ruchy. 
 


10. Kuoka krótkogonowa, Australia

Listę zamyka kuoka, nazywana "najszczęśliwszym zwierzakiem świata", ponieważ często można na jej mordce odczytać coś, co przypomina uśmiech. Ale nawet najbardziej niezadowolona kuoka roztopi każde serce z lodu. Należy do tej samej rodziny, co kangury, podobnie nosi swoje małe w worku, ale jest dużo mniejsza. 
 

Źródło: skyscanner.p
Zobacz więcej

Czasami miejsce, które widzimy na ulotkach lub zdjęciach w Internecie nie przypomina tego, co widzimy na miejscu. Hotelarze stosują szereg forteli, dzięki którym wszystko na zdjęciach wygląda o wiele bardziej zachęcająco. Właśnie dlatego przed rezerwacją warto poczytać opinie. Ci ludzie chyba o tym zapomnieli, bo nadziali się na takie...

Rosjanie słyną z wielu zabawnych rzeczy - ich styl życia jest nie do podrobienia. Jedną z charakterystycznych obsesji tego narodu są wszechobecne dywany. Są na podłogach, na ścianach, a nawet na ulicach miast. Zobacz zresztą sam(a)! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. Źródło: Acidcow Zobacz też: Zdjęcia z rosyjskich wesel bawią do łez - tak się bawią w Rosji!...

Jeśli kiedykolwiek przyjdzie ci do głowy gotowanie w stanie mocno wskazującym na spożycie alkoholu, lepiej połóż się spać z pustym żołądkiem. Ci ludzie popełnili ten błąd, a efekty powalają na kolana! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. Źródło: Acidcow Zobacz też: Upił się i zasnął zawieszony gaciami na płocie - został gwiazdą internetu! Zobacz przeróbki!...

Nigdy nie lekceważ wizyty w dobrym salonie fryzjerskim. Odpowiednia fryzura może z przeciętnej osoby zrobić niesamowitego przystojniaka! Nie wierzysz? Obejrzyj więc poniższe zdjęcia - zmienisz zdanie! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Źródło: Acidcow Zobacz też: Okropne fryzury z lat 80. i 90., które niedługo znów mają być modne! Tylko nie to! (ZDJĘCIA)...

Mamy nadzieję, że akurat nie jesz posiłku, bo to co za chwilę przeczytasz może być odrobinę obrzydliwe. Masz kupę między pośladkami. I na bieliźnie. Prawdopodobnie odrobinę też w innych dolnych partiach ciała. Tak, to prawda. Jeśli podcierasz się zwykłym papierem toaletowym od przodu do tyłu, nie wycierasz wszystkiego do końca. Zastanów się trochę. Nie myjesz ciała cienkim, suchym papierem. Czasami zdarza ci się w ten sposób usuwać nadmiar potu. Zazwyczaj używasz...

Okres, w którym tracimy pracę może być mroczny i niepewny. Jednak ten mężczyzna zobaczył w tym szansę na to, by znaleźć czas na budowę pierwszego domu. Razem z kumplem postanowili zrzucić się i kupić dom. Budynek był w opłakanym stanie - dzicy lokatorzy zajmujący go wcale nie pomagali. "W marcu zostałem zwolniony. Gdy szukałem nowej pracy, dorabiałem u przyjaciela malując domy. Zaczęliśmy rozmawiać o tym, jak absurdalny jest rynek nieruchomości w Seattle i tak się...

SHOWTIME.PL


Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za materiały dodawane przez użytkowników, którzy podczas rejestracji zaakceptowali regulamin serwisu. Jeśli uważasz, że materiał znajdujący się w naszym serwisie łamie prawo, bądź narusza zasady, możesz zgłosić ten fakt to administracji serwisu

Wszelkie prawa zastrzeżone 2015
Wybór języka: